בניית דק

בניית דק

דק הינו משטח הבנוי מלוחות עץ אשר משתמשים בו לרוב בשטחי חוץ בין אם כשביל בגינה, באזור המרפסת או אזורי ישיבה שונים בגינה וגם מסביב לבריכות. דק הפך לפתרון במקומות רבים בהם יש גינה ושטחים חיצוניים משום שיש לו יתרונות רבים החל מנראות, נוחות בנייה וכמובן מחירו. משום שמדובר על פתרון המתבסס על התאמה אישית משום שבוחרים את סוג לוחות העץ, הצבע, הגודל ועוד כך שיתאימו בדיוק למקום בו רוצים להתקין אותו זה הפתרון האולטימטיבי למקומות רבים בין אם בתים פרטיים, אולמות אירועים, גינות ציבוריות ועוד.

בניית דק, לאיזה מטרות אפשרי

דק הוא פתרון מושלם למקומות רבים שכן מצד אחד הוא נותן תחושת טבע ורוגע ומצד שני הוא חוסך בכל מה שקשור למים וטיפול בדשא, מדובר על משהו עמיד שלא דורש הרבה אחזקה וטיפול ולכן במקומות רבים ניתן למצוא היום דקים למשל בגינות בהם רוצים פינות ישיבה, כאשר רוצים לעצב גינה ולעשות שבילים בין אזורים שונים ניתן לבנות דק שביל המוביל בין האזורים, מתחת לפרגולה וכמובן גם מסביב לבריכה כחלק מעיצוב בריכת שחייה ביתית אשר אנשים רבים בונים בבית בשנים האחרונות, שכן יש אנשים אשר הבריכה הביתית מהווה חלק עיצובי מהגינה ובניית דק מסביב לבריכה מוסיפה רבות לנראות, בריכות שחייה רבות מוקפות בדק שכן לדק יש גם אספקט של בטיחות שחשוב מאוד בכל מה שקשור לבריכות שחייה.

בניית דק איך עושים את זה בפועל

בניית דק יכולה להתבצע לבד אך ורק בתנאי שהאדם בעל יכולות טכניות וכמובן יש לו ידע והבנה בסיסית. בנייה של דק כמו תחומים שונים מומלץ לעשות על ידי איש מקצוע אשר מבין, יודע ומכיר את התחום ויודע להתאים את סוג הדק ואיך לבנות אותו בצורה כזו שהוא ייתן מענה טוב ולאורך זמן, יהיה ישר ומפולס וכדומה. למשל כאשר יש בריכה ורוצים לבנות סביבה דק יש חשיבות רבה לסוג הדק שכן מסביב לבריכה חשוב שהדק ימנע החלקה, יהיה עמיד יותר שכן מדובר במים אשר שילוב של מים ועץ יכול לגרום לרטיבות ועם הזמן לכך שהעץ יירקב בשילוב חשיפה ישירה לשמש וכדומה, כאשר בונים דק מסביב לבריכה מתייחסים אליו בתור ציוד לבריכה ולא רק משהו עיצובי. משום שיש סוגים שונים של עץ אשר חלק מהם קשור לנראות ולמה שאוהבים אך לחלקם יש יתרונות מסוימים חשוב לבחור את סוג העץ שמתאים למה שרוצים, יש הבדל בין דק מתחת לפרגולה אשר פחות חשוף לשמש אבל חשוף לרהיטים עליהם יושבים ולעיתים אותם גוררים לבין דק הנבנה בפינה מרוחקת בגינה וכמעט לא משתמשים בו, כמו כן חשוב לזכור שכל דק דורש חידוש אחת לפרק זמן מסוים וחשוב לעשות זאת כדי לשמור עליו לאורך זמן.

תוכן עניינים

מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!

Share:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
פוסטים קשורים