בריכות נוי

בריכות נוי

עיצוב בתים זהו תחום שהתפתח מאוד בשנים האחרונות ולצידו גם הנושא של עיצוב גינות. בתי קרקע רבים ובכלל מקומות בהם יש קרקע, חצר, גינה שמים בשנים האחרונות דגש גדול יותר בכל מה שקשור לנראות, עיצוב הגינה, הכולל התייחסות לסוג הצמחייה הנמצאת בגינה והיכן היא ממוקמת, בניית דק, פרגולה, תאורה של הגינה קישוט הגינה על ידי פסלים שונים, הקמה של בריכת שחייה ולעיתים אפילו הקמה של בריכת נוי.

מה זה בריכת נוי

בריכות נוי מהוות למעשה פתרון פשוט, קל ולרוב לא יקר שהפך להיות נפוץ מאוד בשנים האחרונות כחלק מעיצוב הגינה ומתן אופי מיוחד לחצר בהן הן נמצאות. בניגוד לבריכות שחייה אשר מיועדות לשימוש ושחיה של בני אדם בריכת נוי היא בריכה המיועדת לקישוט בלבד ולרוב כניסה של אנשים למים היא לא רצויה והיא גם לא מתאימה לכך. הקמה של בריכה כזו לעיצוב הגינה זה משהו יחסית פשוט שלא דורש הרבה, היא מגיעה בגדלים שונים ואפשר להתאים אותה לכל אזור בהתאם למה שאוהבים ולמה שחשוב למשל האם רוצים במים דגים מסוג מסוים, צמחים כלשהם ואולי אפילו שילוב של דגים וצמחים, האם רוצים בריכה עם אורות מסביב או בתוכה, אולי אפילו מזרקה או אפילו כמה, מפל מים, האם יהיה מסביבה דק או חצץ וכדומה. חשוב לדעת יש היום אפשרות לבנות בריכה אקולוגית שזו בריכה אשר מהווה חלק מהותי מעיצוב הגינה אך מאפשרת גם שחייה ושימוש בבריכה לבני אדם, לא כל בריכת נוי היא בריכה אקולוגית ויש לבריכה אקולוגית תנאים וקריטריונים מסוימים לבניה שלה.

מה חשוב לדעת בקשר לבריכת נוי

בריכת נוי היא בריכה אשר צריכה להתאים לחצר, לאופי של החצר וכמובן למה שבעלי הבית אוהבים וחשוב להם. בריכת נוי כפי שכבר ציינו, אינה מיועדת לשחייה אך למרות זאת חשוב לדאוג שהמים יהיו נקיים, שכן מים עומדים יכולים להיות מצע להתפתחות יתושים, זיהומים שונים וכדומה. כאשר מקימים בריכת נוי בבית חשוב לקחת בחשבון שיש ציוד לבריכה שחשוב שיהיה חלק ממנה וצריך להתאים אותו לבריכה בהתאם למה שהיא מכילה, בריכה עם דגים צריכה ציוד שונה מבריכה של צמחי מים. תכנון נכון של בריכה יכול לחסוך התעסקות רבה והוצאות מיותרות ולכן כדאי לפנות לאנשי מקצוע שיעזרו בתכנון, בעיצוב ובהקמה של הבריכה. יש חשיבות לבחור צמחי מים מתאימים שיכולים להיות שונים כאשר הבריכה מיועדת רק לצמחים או שיש בה דגים, לעיתים יוחלט לבחור דגי נוי קטנים ולעיתים גדולים ויש אנשים שיעדיפו שהבריכה תהיה גם עם צפרדעים. בכל מקרה חשוב לדאוג שתהיה מערכת סינון למים שכן מים עומדים הם בעייתיים וסירקולציה שלהם היא חשובה. אם יש דגים בבריכה חשוב לדאוג שתהיה דרך לווסת את הטמפרטורה של המים בעיקר בחורף.

למידע נוסף ראו גם: ציוד לבריכות שחייה

 

תוכן עניינים

מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!

Share:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
פוסטים קשורים