חימום הבריכה

חימום בריכה

כשאנחנו חושבים על בריכת שחייה לרוב הדבר הראשון שאנו חושבים עליו זה על בריכת שחייה קרה, נעימה ומרעננת אליה כל כך כיף להיכנס בקיץ הישראלי החם והלח. אך יש אנשים אשר משתמשים בבריכת השחייה  במהלך כל עונות השנה, למשל אנשים אשר שוחים למטרת עשיית פעילות גופנית מה שאומר שבתקופת החורף השימוש בבריכה יכול להיות דבר לא נעים בטח אם המים בבריכה קרים. בדיוק לשם כך קיים ציוד לחימום הבריכה אותו אפשר להתקין בבריכת השחייה הפרטית וליהנות ממנה במשך כל השנה לא משנה אם מדובר על קיץ, חורף, סתיו או אביב.

מה זה אומר בדיוק חימום בריכה

המים בבריכה הם מי ברז רגילים אשר הטמפרטורה שלהם תלויה מאוד בטמפרטורה הסביבתית החיצונית, מה שאומר שבקיץ כאשר מאוד חם בחוץ גם המים מתחממים באופן יחסי ובחורף כאשר יותר קר הם מתקררים. אחד מהפתרונות הקיימים אשר מאפשרים לשמור על טמפרטורה של המים באופן קבוע, בעיקר בתקופות בהן מתקרר ובחורף זה ציוד לחימום הבריכה. ציוד המיועד לחימום בריכה מאפשר לחמם את המים שבבריכת השחייה לטמפרטורה קבועה אשר מאפשרת ליהנות משימוש בבריכה גם בעונות קרות יותר, מה שאומר שאפשר להמשיך לשחות את השחייה היומית לא משנה מה מזג האויר בחוץ.

באיזה ציוד משתמשים

יש כל מיני דרכים לחמם בריכת שחייה ביתית כאשר אחת הדרכים זה על ידי שימוש במשאבת חום, משאבה המחוברת במעגל סגור אשר שואבת את המים מהבריכה מחממת אותם ומחזירה אותם חזרה, כך היא דואגת שמי הבריכה יהיו בטמפרטורה קבועה, זוהי אחת הדרכים הכי נפוצות היום. דרך נוספת היא על ידי כיסוי בריכה סולארי או על ידי פאנלים סולאריים שאלו שיטות חימום המתבססות על קרני השמש מה שאומר שטמפרטורת המים תלויה באם יש קרינה של שמש או שלא ולכן זהו פתרון שיכול להיות בעיתית בעונת החורף שכן בעונת החורף יש ימים שלמים שהם מעוננים וקרינת השמש לרוב לא מספיקה. מעבר לשיטות אלו יש אלמנט של גוף חימום המותקן בבריכה ומחמם את המים, גוף זה מגיע בגדלים שונים בהתאם לגודל הבריכה.

איך לבחור את האביזרים

החלטה איזה אביזר לקנות ולהתקין צריכה לקחת בחשבון כל מיני פרמטרים כמו למשל גודל הבריכה שכן גודל הבריכה משפיע על כמות המים וככל שיש יותר מים צריך להשקיע יותר בחימום. דבר נוסף הוא ההתייחסות למיקום הבריכה, האם היא חשופה או שיש קירוי, האם מחממים רק את המים או שדואגים לחימום האזור, כמובן שגם הנושא של עלויות הוא משמעותי כאשר יש את העלויות של רכישת ציוד החימום ויש את העלויות של השימוש באותו אביזר, כאשר יש אביזרים שהם יותר חסכוניים בחשמל וחוסכים עלויות ויש כאלו שפחות חסכוניים.

למידע נוסף ראו גם: ציוד מקצועי לבריכות שחייה

 

 

 

תוכן עניינים

מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!

Share:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
פוסטים קשורים