מטבחי חוץ

מטבחי חוץ

כולנו יודעים ומכירים את נושא המטבח הביתי, אותו חלל בתוך הבית בו מבשלים, אופים, מטגנים, למעשה מכינים את האוכל של בני הבית. המטבח הביתי שזהו אחד החדרים שנמצאים בו הכי הרבה זהו חלל אותו רבים מעצבים כך שיהיה נעים ויפה אך לא פחות חשוב פרקטי ונוח לשימוש והוא כולל מכשירי חשמל שונים כמו תנור, כיריים, מקרר ועוד ושטחי אחסון רבים. ישנם בתים כמו דירות גג, דירות עם מרפסות ובתים פרטיים בהם יש מקום להקמה של מטבח בחוץ, מטבח המשדרג את השימוש באותו מרחב והופך אותו לאטרקטיבי ונוח יותר וזהו משהו שמתפתח מאוד בשנים האחרונות והופך להיות יותר ויותר מקובל.

מטבחי חוץ, מה זה אומר

דמיינו שאתם מארחים חברים לעשות על האש בגינה שלכם ובמקום להיכנס ולצאת מהבית עם האוכל והשתיה הלוך וחזור ובסיום הארוחה לדאוג לפנות הכל פנימה למטבח יש לידכם מטבח שנותן מענה להכל, מטבח שאתם פותחים את המקרר ויש לכם את כל השתייה, הסלטים והאוכל שהכנתם, מטבח שיש בו כבר גריל מובנה, שהכל נגיש וקרוב ולא צריך לסחוב דברים הלוך וחזור שוב ושוב. אז בדיוק כמו שיש מטבח ביתי אשר זהו מקום בו מכינים אוכל כך קיים מטבח חוץ שזהו מטבח הנבנה בגינה או במרפסת אשר משתמשים בו כאשר נמצאים ואוכלים בחלל החיצוני. כאשר מארחים חברים או קרובי משפחה לארוחה בה יושבים לאכול בגינה או במרפסת, כאשר בוחרים לעשות על האש, שימוש במטבח החיצוני הוא הרבה יותר נוח מבחינת הנגישות ולא פחות הוא שומר על כך שתהיה פחות תנועה בתוך הבית מה ששומר על המטבח בתוך הבית ועל הבית בכלל נקיים יותר שכן מרכז הפעילות הוא בחוץ ולא בבית.

מה ההבדל בין מטבחי חוץ למטבחי פנים

יש מספר הבדלים בין מטבחי חוץ למטבח פנים אך ההבדל העיקרי ביניהם זה החומרים מהם כל מטבח מיוצר, בעוד שמטבח בתוך הבית לרוב יהיה בנוי מעץ כלשהו בין אם עץ מלא או עץ עם פורמייקה או ציפוי כלשהו, מטבח הנמצא בחוץ חשוף לפגעי מזג האויר, שמש ישירה, גשם, רוחות ועוד מה שמשפיע מאוד על העמידות שלו ולכן במרבית המקרים מטבחים אלו יהיו עשויים נירוסטה שהיא חומר עמיד מאוד. מעבר לכך שמטבח הממוקם בחוץ לרוב יכלול מוצרים בהם משתמשים בחוץ כמו גריל בין אם חיבור גז ובין אם חשמלי, מקרר מיוחד המותאם לשימוש בחוץ שעמיד בפני תנאי מזג אויר, טאבון, מעשנה וכמובן כיור וברזים המתאימים יותר לשימוש חיצוני ולא לשימוש פנימי, ביתי. בנוסף מטבח חיצוני הוא מטבח לשימוש נקודתי ולכן שטחי האחסון בו יהיו מצומצמים יותר ממטבח ביתי ופעמים רבות לא תהיה הכנה למדיח כלים או מתקן סינון מים מה שנמצא במטבח ביתי.

למידע נוסף בתחום ראו גם: מטבחי חוץ לגינה

 

 

 

תוכן עניינים

מלאו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם!

Share:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
פוסטים קשורים